برای کاهش وزن از زیاده روی در مصرف نوشیدنی ها پرهیز کنید

 با خودتان نهار ببرید

یکی از راه های مناسب برای لاغر شدن و پس انداز پول این است که نهارتان را  با خودتان ببرید. نهار یکی از وعده های غذایی است که اغلب بیرون از خانه خورده می شود. و طبق تحقیقاتی در دانشگاه ایلینوی اوربانا، هر وعده غذایی که بیرون از خانه بخورید ۲۰۰ کالری بیشتر از حالت نرمال رژیم شما خواهد داشت.

 

با اینکه بیرون غذا خوردن راحت است، اما آماده کردن نهار در خانه هم چندان مشکل یا وقت گیر نیست. به عنوان چند ایده ی ساده برای نهار می توان به فلفل و نان سبوس‎دار، کراکر با میوه، سالاد ماکارونی و سبزیجات با مرغ، میوه های تازه، ماست چکیده و میوه و گرانولای کم چرب، تخم مرغ آبپز و سبزیجات تازه یا کراکر گندم اشاره کرد.

 

از جنگیدن با خود دست بردارید 

از بزرگترین مشکلاتی که با قدرت اراده داریم آن است که تمام انتخاب ها را مانند درگیری ها یعنی شما در برابر هوس هایتان نمایش می دهد. این جنگ بی پایان با ایجاد احساس خجالت برای هر لغزش سبب از دست رفتن کنترل خود می شود. درست مانند اینکه فرد به دلیل مقداری چیپس خود را بازنده بداند، خطاهای کوچک  در چنین شرایطی موجب لغزش های بزرگ می شوند.

 

هماهنگی بدن و ذهن با یکدیگر کمک فراوانی می کند. افرادی که با موفقیت عادت های غذا خوردن خود را تغییر می دهند روی چیزهایی تمرکز می کنند که دارند نه آن چیزهایی که نمی توانند بنابراین دچار این درگیری درونی نمی شوند. برای مثال فردی که شب ها عادت به خوردن چیپس ندارد بعد از تغییر عادات غذایی پرتقال را جایگزین چیپس می کند. اما همچنان هفته ای یک مرتبه چیپس می خورد. همین که می داند هفته ای یک مرتبه چیپس دارد تنش را در مغزش پایین می آورد و کمک می کند احساس راحتی و شادی بیشتری در رژیم غذایی خود داشته باشد.

 

کاهش وزن سریع, کاهش وزن, راههای کاهش وزن

روشهای کاهش وزن

 

برای کاهش وزن از زیاده روی در مصرف نوشیدنی ها پرهیز کنید

با وجود اینکه نوشیدنی های انرژی زا تاثیرات خوبی در وزرشکاران دارند و باعث بهبود عملکردشان می شوند اما باید توجه داشت که بسیاری از ورزشکاران به اندازه زیادی از این نوشیدنی ها و مواد مشابه استفاده می کنند و عملا حجم زیادی از کالری را وارد بدنشان می کنند. باید توجه داشت که برای ورزش های عادی چندان نیازی به استفاده از این مواد وجود ندارد و در حقیقت تنها ورزشکاران مسابقات باید از این مواد استفاده کنند تا بتوانند کارایی کافی در جریان مسابقه داشته باشند.

[ سه شنبه 1 مهر 1399 ] [ 1:03 ] [ 123 ]
[ ]