سبزیجات بیشتر مصرف کنید

 سبزیجات بیشتر مصرف کنید

امشب برای شام سه گونه سبزیجات به جای یکی، سرو کنید. تنوع غذا مغز را فریب می دهد و تصور می کنید غذای بیشتری خورده اید بنابراین هر چه سبزیجات و میوه بیشتر بخورید بهتر وزن کم می کنید. محتوای زیاد فیبر و آب موجود در آنها نیز با کالری کمتر شما را سیر می کنند. اگر می خواهید میوه یا سبزیجات را بپزید، بدون روغن این کار را انجام دهید و از سس آب لیمو و گیاهان معطر به جای سسهای پر چرب استفاده کنید.

 

لاغر شدن, کاهش وزن, وزن کم کردن, کاهش وزن بدون رژیم گرفتن

کاهش وزن بدون رژیم گرفتن

 

از یوگا کمک بگیرید

یک بررسی اخیر نشان می‌دهد افرادی که یوگا انجام می‌دهند نسبت به زنان دیگر وزن کمتری دارند. اما علت چیست؟ به نظر می‌رسد تمرین‌های منظم یوگا باعث می‌شود فرد هنگام خوردن احتیاط بیشتری از خود نشان دهد. برای مثال این افراد متوجه مقدار زیاد غذای سرو‌شده در رستوران می‌شوند و فقط تا حدی غذا می‌خورند که آنها را سیر کند. پژوهشگران معتقدند خودآگاهی آرامش‌بخشی که این افراد با تمرین‌های یوگا به‌دست آورده‌‌اند، ممکن است مانع از خوردن بیش از حد غذا به‌وسیله آنها شود.

 

از لیوان بلند و لاغرتر استفاده کنید.

استفاده از یک لیوان بلند و لاغر به جای یک لیوان کوتاه و پهن باعث کم کردن کالری دریافتی بدون رژیم خواهد شد.

 

 

شما به این روش ۲۵-۳۰ درصد کمتر، آب میوه، نوشابه یا هر نوشیدنی دیگری مصرف خواهید کرد.

 

چگونه این اتفاق می افتد؟

نشانه های بصری می توانند ما را فریب دهند که کمتر یا بیشتر مصرف کنیم.

 

لاغر شدن, کاهش وزن, وزن کم کردن, کاهش وزن بدون رژیم گرفتن

بهترین روش لاغری

 

 با تمرکز ورزش کنید

هیچوقت هنگام تمرین به تغذیه‌تان فکر نکنید. چون اگر در خوراکتان کمی ناپرهیزی کرده باشید هنگام ورزش با خودتان می‌گویید: تمرین من بی‌فایده است چون امروز غذاهای سالمی مصرف نکرده‌ام. پس به گذشته اصلا فکر نکنید و روی ورزش خودتمرکز کنید به اینکه می‌خواهید وزن خود را باید کم کنید. (بیشتر بخوانید: تمریناتی برای کاهش وزن )

 

سبک زندگی را تغییر دهید

قسمت‌هایی از شیوه زندگی‌تان را تغییر دهید. به عنوان مثال بیشتر آب بخورید، یا ورزش کنید. با این کار، ولع و اشته‌های بیش از حد شما کمتر می‌شود. زیرا ارزش به هدر رفتن زحماتی که برای کاهش وزن کشیده‌اید را ندارد.

 

گوشت کمتر مصرف کنید

بهترین رژیم لاغری استفاده ی بیشتر سبزیجات و میوه ها به جای گوشت های حیوانی و گوشت قرمز است. گیاهخوران کم تر از گوشت خواران در معرض افزایش وزن هستند. چند دللیل برای این موضوع وجود دارد، سبزیف حبوبات و سایر خوراکی های سرشار از فیبر نقش مهمی را ایفا میکنند بیشتر مردم آمریکا از این غذاهای مقوی که با میزان کالری کمتر سیر میکنند در رژیم غذایی خود به اندازه کافی مصرف نمی کنند.

 

[ سه شنبه 1 مهر 1399 ] [ 1:05 ] [ 123 ]
[ ]